Електроінструменти - сервіс,якість,гарантія
Power tools - service,quality,warranty
Каталог статей
Реклама



Меню сайту

Категорії розділу
Електроінструмент [11]
Бензоінструмент [1]

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.03.2024, 10:49

Головна » Статті » Електроінструмент

Зварювальні апарати

Зварювальні апарати 
Існує безліч технологій зварювання, більшість з яких вузькоспеціалізовані. Не рахуючи зварювання газовим пальником, найбільшого поширення набули лише три: зварювання штучним електродом змінним струмом, штучним електродом постійним струмом та напівавтоматичне. 

Загальні положення 
Тривалість включення говорить про те, в якому циклі може працювати зварювальний апарат. Вона вимірюється для 10-хвилинного циклу і вказується у відсотках. Величина говорить про те, скільки часу протягом 10 хвилин апарат може працювати, решту часу йому буде потрібно для охолодження. Залежно від величини зварювального струму тривалість включення змінюється. При мінімальному значенні вона може досягати 100% (перерви на охолодження не потрібні). Різні виробники можуть вказувати тривалість включення для різних струмів. Загальноприйнято вказувати величину зварювального струму при тривалості включення 60%. 
Величина зварювального струму визначається з умов роботи. Вона повинна відповідати діаметру електрода і товщині зварного шва чи матеріалу, якщо він тонкий. 
  

Трансформатори 
«Трансформатори» - загальноприйнята назва найбільш простих зварювальних апаратів.Трансформатор входить в конструкцію майже будь-якого зварювального апарата, але особливість цих в тому, що нічого принципово важливого, крім власне трансформатора, в конструкції немає. 
Зварювання відбувається змінним струмом. В залежності від роботи і діаметра електроду встановлюють його величину. Можливість цього регулювання - важлива перевага. 
Призначення таких апаратів - зварювання різноманітних сталей штучним електродом. При використанні спеціальних електродів можливо зварювання нержавіючих сталей або високотемпературна пайка не
зварюваних матеріалів (наприклад, чавуну). 

Живлення. Серед побутових зварювальних апаратів зустрічаються лише однофазні. Це означає, що в будь-якому випадку первинна обмотка складається лише з однієї котушки дроту. З іншого боку, існують апарати, які можна підключати до розетки трифазної електромережі. Однак для підключення все одно використовуються два дроти, просто їх підключають до двох фазових проводів, а не до одного фазового і «нуля» (звичайні 220 В). При такому «трифазномупідключенні» апарат залишається однофазним, але напруга на вході трансформатора вже становить 380 В. При тій же потужності (при тому ж зварювальному струмі) апарат буде споживати менший струм. Це знижує навантаження на мережу, втрати напруги в дротах і самому трансформаторі. При можливості вибору треба завжди надавати перевагу такому варіанту підключення. 

Перемикач напруги живлення потрібний для правильного підключення трансформатораалежно від напруги на вході (220 або 380 В) використовують різні виходи первинної обмотки (задіяні всі витки або частина з них). Перемикач постачають запобіжником у вигляді перевстановлюємо
го гвинта, щоб уникнути випадкового неправильного включення (воно загрожує поломкою). 

Регулюють величину зварювального струму, обертаючи рукоятку, яка переміщує магнітний шунт. Ніяких електронних пристроїв і навіть простих напівпровідникових елементів в конструкції немає. Все максимально просто. 

Діаметр електродів безпосередньо пов'язаний з величиною зварювального струму.

 

Потужність трансформатора вказують у кВА (кіловольт-ампери). Оскільки трансформатор - реактивний споживач електроенергії, вона прямо не вказує на продуктивність зварювального апарата (кВт), але говорить про навантаження, яке він представляє для мережі живлення. З цього деякі виробники вказують значення не в кВА, а просто в А (максимальний струм споживання). У даному випадку кВА = 220 * А / 1000. 

Захист від перегріву необхідн
ий будь-якому зварювальному апарату, оскільки його трансформатор працює з великим навантаженням. У даному випадку він реалізований у вигляді термореле, встановленого на котушці вторинної обмотки трансформатора. 
У реле є нормальнозамкнута і нормальнор
озімкнута пара контактів. Поки температура в нормі, ланцюг первинної обмотки замкнутий, як тільки апарат перегрівається, ця пара контактів розмикається, і замикаються контакти, які вмикають сигнальну лампу на панелі. Як тільки котушка охолоне, лампа згасне, і увімкнеться живлення трансформатора. Таким чином, апарат захищений від перегріву, а користувач бачить, чи можна працювати. 

Вентилятор охолодження працює завжди, коли апарат включений, збільшуючи тим самим тривалість включень і зменшуючи час, необхідний на охолодження. 

Напруг
у вторинної обмотки вказують для холостого ходу, тобто для випадку, коли трансформатор не навантажений (працює вхолосту). Це максимальне значення з можливих - в процесі роботи напруга знижується і залежить від довжини дуги. Напруга холостого ходу має бути достатньо великою, щоб полегшити підпал дуги і зробити її горіння стійким невеликими відхиленнями вона стандартна для всіх «трансформаторів» і становить близько 50 В. 

  
Зварювальні напівавтомати 
При зварюванні штучним електродом зварювальнику доводиться контролювати довжину дуги, подаючи електрод у міру його плавлення. Це вимагає певної кваліфікації. Крім того, при роботі з тонким матеріалом велика ймовірність його проплавлення, що сильно ускладнює, наприклад, ремонт кузова автомобіля. Від цих недоліків позбавлені апарати напівавтоматичного зварювання.  

Зварювальний дріт виступає в якості електрода. В
ін подається з котушки з постійною швидкістю (що встановлена оператором). Залежно від швидкості і від товщини відбувається зварювання з тим чи іншим струмом (він визначається швидкістю подачі). У підсумку вдається підібрати потрібний режим, при якому тонкий матеріал проварюється, але не проплавляєтся. Ще одна важлива перевага напівавтоматичного зварювання - менша зона сильного нагріву, а значить, і зона навколо шва, де метал втрачає свої властивості. 
Існує два способи роботи: у середовищі захисного газу і під флюсом. У першому випадку, апарат доукомплектує газовим балоном і редуктором - така робота найбільш економічна і дає якісний результат. 
В другому, використовують «порошковий дріт», всередині якого флюс (по суті це звичайний штучний електрод, вивернутий навиворіт). Такий дріт дозволяє обійтися без газу, але коштує дорожче і дає гірший результат. При виконанні грубих робіт вдається обійтися без газу і без спеціальної дроту, але якість зварювання буде низькою. 

Механізм подачі дроту повинен забезпечувати можливість вибору швидкості, роботи з дротом різного діаметру, швидку подачу після 
увімкнення і швидку зупинку після вимкнення. 

Трансформатор в цілому аналогічний тому, що застосовується для зварювання змінним струмом і штучним електродом, але у разі напівавтоматичного зварювання на виході встановлений випрямляч. 

Випрямляч забезпечує зварювання постійним струмом. Для переважної 
більшості випадків зварювання постійним струмом доцільніше, оскільки забезпечує більш високу якість і простоту роботи (дуга горить стабільніше). 

  
Інверторні зварювальні апарати 
Зробити трансформатор компактним і легким можна, якщо підвищити частоту струму, який він перетворює. Частота струму в мережі - 50 Гц, при її збільшення до десятків кілогерців габарити і вага трансформатора зменшуються до несуттєвих величин. Проблема перетворення струму в більш високочастотний довгий час стримувала впровадження інверторної технології, але останнім часом була подолана. 
Крім компактності і легкості 
інверторна технологія має й ряд інших важливих переваг.

 
Технологія зварювання постійним струмом за допомогою штучного електрода. Постійний струм і ряд інших технічних особливостей забезпечують легкий підпал дуги та її стійке горіння. У результаті навіть недосвідчений зварювальник може працювати досить якісно. 

Регулювання зварювального струму в даному випадку здійснюється не магнітним шунтом, а електронним способом. Відповідно, процедура значно простіш
а і швидша - довго обертати рукоятку не потрібно. Крім того, нижнє значення всього 20 А. 

Споживана потужність складає 
до 5 кВА - це майже вдвічі менше, ніж у зварювальних трансформаторів зі схожими вихідними параметрами. У цьому полягає ще одна важлива перевага інвертора - здатність працювати з живленням від слабких мереж. Причому, якщо вхідна напруга знижена, зварювальний трансформатор може взагалі не працювати - дуга не буде загорятися, а інвертор, буде нормально функціонувати. За рахунок меншого вхідного струму івертор може працювати при живленні від мобільної електростанції.


                        



Категорія: Електроінструмент | Додав: Y69 (20.04.2010)
Переглядів: 9756

Ремонт електроінструментів  Copyright eiservice © 2024 power tools repair  Використовуються технології uCoz  Ремонт электроинструментов
        Сервисные центры Каталог MyList.com.ua
        Localize.org.ua