ФЕНИ Технічні фени призначені для зняття старої фарби, очищення поверхонь, пайки, зварювання та розм'якшення пластикових деталей і т.п. Один від одного моделі відрізняються дизайном, потужністю і можливістю вибрати відповідний режим роботи.
Споживана потужність майже повністю витрачається на нагрів повітря, тобто на корисну роботу. Зазвичай потужність побутових фенів 1500-2000 Вт. Від потужності (не тільки від неї) залежить температура повітря на виході і, ще більше, гранична температура нагріву оброблюваної деталі. Чим більш масивність і теплопровідність деталі, з якими доведеться працювати, тим потужнішим повинен бути фен.
Продуктивність подачі повітря нарівні з потужністю визначає його температуру. Чим вища продуктивність (при рівній температурі), тим швидше фен буде прогрівати деталь. На різних режимах роботи звичайний фен видуває 200-500 л / хв.
Температура повітря на виході в залежності від режиму - кімнатна, 300-350 градусів і близько 500 градусів Цельсія. Деякі професійні моделі обладнані системою для плавного безступінчатого регулювання, але більшість професійних і всі побутові мають лише ступінчасту.
Режими роботи полягають в узгодженій зміні продуктивності та потужності нагріву.Зазвичай у побутового фена два або три режими. Якщо їх два, як наприклад, у DWT HLP-1500 і DWT HLP-2000, то на нижчому щаблі потік повітря зменшується незначно, а потужність нагріву сильно, при цьому температура на виході буде близько 300 градусів.Другий режим - максимальної потужності. Більш зручні і в деяких випадках довговічні моделі з режимом роботи без нагрівання. У DWT HLP-1500 KL і DWT HLP-2000 KL при першому положенні перемикача працює лише вентилятор (режим холодної продування).Це дозволяє, по-перше, швидко остудити фен після роботи, заодно уникнувши «теплового удару» (спіраль і ізолятори розпалилась, а повітря вже не подається), а по-друге остуджувати деталі після теплової обробки. У деяких випадках режим навіть прискорює роботу: щоб змінити насадку, не потрібно довго чекати, поки вона охолоне.
Зсувний теплозахисний кожух - пластмасове кільце, що прикриває вихідну частину металевої «труби» фена. Його призначення - захист від опіку і від пошкодження предметів при контакті з ним. Під час роботи в важкодоступних місцях кільце можна зняти.
Закрита рукоятка у фена - не примха дизайнерів, а захист кисті працюючого. Обпекти руку може і гаряче повітря, що відбилося від нагріваємої деталі, і теплове випромінювання від неї. Широка передня частина допомагає в таких випадках діяти з меншим дискомфортом.
Можливість вертикальної установки - досить поширена функція. Фен ставлять спираючи на плоску задню частину корпусу, природно, конструкція при цьому повинна передбачати забір повітря через бічні вікна на корпусі. Оскільки фен - інструмент, що працює з гарячим повітрям, - для його корпусу використана спеціальна пластмаса. Вона спочатку більш тверда і менше піддана до температурних деформацій. Нагрівальний елемент розташований всередині металевої трубки, зафіксованої ззаду на корпусі вентилятора, що нагнітає повітря. За рахунок такої конструкції в місці контакту труба не нагрівається, оскільки постійно охолоджується входять повітрям.Повітрозабірні прорізи розташовані збоку корпусу і не перекриваються при установці фена у вертикальне положення. Вони не прямі, а зроблені по лабіринтового принципом, що не дозволяє проникати всередину великим часткам сміття, які можуть зайнятися. Всі внутрішні елементи конструкції надійно зафіксовані гвинтами або вставлені в пази.
|