Електроінструменти - сервіс,якість,гарантія
Power tools - service,quality,warranty
Каталог статей
Реклама



Меню сайту

Категорії розділу
Електроінструмент [11]
Бензоінструмент [1]

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 20.04.2024, 12:28

Головна » Статті » Електроінструмент

Перфоратор

Перфоратори та відбійні молотки
Поряд з дрилями, перфоратори належать до найпопулярніших типів інструментуезважаючи на це, далеко не всі потенційні покупці чітко розуміють різницю між дрилями і перфораторами. Інструменти дійсно схожі і в принципі призначені для однієї і тієї ж роботи.Так у чому різниця? Спираючись на відомості, наведені в розділі про дрилі, розберемо чим відрізняються від них перфоратори. 

Призначення
Головна функція перфоратора - буріння отворів у твердих матеріалах (бетон і камінь), вторинна - свердління у всіх інших (метал, деревина, цегла і т.д.). Можливо також використання перфоратора як шуруповерта. Тобто акценти зміщені протилежно щодо ударні дрилі, які добре свердлять звичайні матеріали і погано бурят тверді. 

Принцип роботи 
Якщо у дрилі ударна функція реалізована суто механічно (жорстка вібрація при прослизанні муфти), то у перфоратора комбіновано: механіка + пневматика. Пневматичний привід штовхає бойок - важкий металевий поршень, який завдає ударів по оснащеннюізниця з дрилем принципова. «Удар» дрилі допомагає свер
длу зрізати матеріал, збільшуючи навантаження в моменти поштовхів. Удар перфоратора досить потужний, щоб відколоти матеріал. Бур перфоратора не свердлить матеріал, а сколює. За рахунок цього в багато разів збільшується продуктивність роботи. При цьому працювати перфоратором легше, тому що ефективність буріння майже не залежить від величини осьового тиску (сильно натискати не потрібно, це навіть протипоказане). 

Режими роботи 
Наявність окремого механізму, що відповідає тільки за удар, дозволяє реалізувати декілька режимів роботи інструменту. Залежно від того, скільки режимів реалізовано, перфоратори називають двох або тр
ьохрежимні ( «однорежимних», як таких, не буває). 

Режим обертання з ударом призначений для буріння отворів. Це основний режим роботи, він є у будь-якого перфоратора. 

Режим обертання без удару в тій або іншій реалізації є у будь-якого перфоратора. Удар або відключають перемикачем, або його «прибирають» за допомогою оснащення з укороченим хвостовиком. 

Режим удару без обертання призначений для сколювання бетону. Застосовується для вирубування перегородок між отворами при руйнуванні стін, для відколювання плитки від стін, для штроблення і т.д. Сфера застосування залежить від ваги і потужності перфоратора. Такий режим є не у всіх перфораторів. 

Відб
ійні молотки
Д
о цього типу відносяться інструменти без функції обертання. Конструктивно вони схожі з перфораторами, але мають спрощену конструкцію. 

  
Оснастка / типи перфораторів 
У перфоратора немає патрона з кулачковим зажимом, як у дрилей. Замість нього «замок», куди встановлюють оснащення з хвостовиком строго певного типу. Свердла від дрилей не підходять до перфоратора, і навпаки: бури не підходять для дрилей. Крім бурів в перфоратори встановлюють всілякі долота, лопатки, зубила і т.п. 

Щоб свердлити за допомогою перфоратора, потрібний спеціальний адаптер у вигляді патрона з кулачковим зажимом, оснащений спеціальним хвостовиком, щопідходить до замку перфоратора. Його встановлюють замість бура. У деяких професійних моделей можлива заміна замку на патрон, але це рідкість. 

Серед всієї безлічі стандартів переважна більшість моделей відноситься до двох типів: SDS-Plus і SDS-Max. 

Потужність перфораторів нижче, ніж потужність дрилей. Пов'язано це з тим, що процес сколювання матеріалу вимагає менше енергії, ніж свердління. У дрилей енергія витрачається на обертання оснащення з великою частотою, в перфораторів оснащення обертається повільно. Для моделей SDS-Plus потужність звичайно становить 400-800 Вт, для SDS-Max, як правило, 1000-1200 Вт. При оцінці робочих якостей перфоратора акцент на його потужність не зовсім коректний, тому що продуктивність у роботі лише побічно залежить від неї. 

Частота обертання нижче, ніж у дрилей і становить 600-1500 об / хв залежно від класу машини. Чим потужніше та продуктивніше перфоратор, тим менше у нього гранична частота обертання. Пов'язано це з діаметром оптимальної оснащення. Обертання необхідно для видалення продуктів буріння (пилу). Бури з невеликимдіаметром вимагають більш швидкого обертання, і навпаки, великі бури при швидкому обертанні швидко зношуються. 

Енергія ударів - найважливіша для перфоратора характеристика. У легк
их перфораторів енергія удару порядку декількох джоулів (1-2), у важких доходить до 8-15 джоулів. Саме енергія удару визначає граничний діаметр буріння. Якщо енергія ударів недостатня, то перфоратор буде працювати майже як ударна дриль - в режимі свердління. Продуктивність буде низькою, а знос оснащення високим. Саме тому не рекомендується перевищувати встановлені виробником значеннядіаметрів буріння. 
Частота ударів в поєднанні з їх енергією визначає продуктивність перфоратора. 

Діаметр буріння / свердління для бетону та інших твердих матеріалів визначається енергією ударів. Буріння отворів діаметру більше, ніж встановлено інструкцією, можливо при використанні порожніх коронок, правда, ц
е порівняно важке оснащення може ефективно працювати лише з важкими та середніми перфораторами, з легкими її використання не дасть потрібного ефекту. Свердління в металі і деревині (при використанні відповідних свердл, встановлених в кулачковий патрон) не представляє для перфоратора серйозного навантаження, оскільки крутний момент, який він здатний розвинути, досить великий, навіть у разі малопотужних моделей (частота обертання низька). 

Електронна система регулювання частоти обертання використовується при свердленні в тих же випадках, що у дрилі. При бурінні і при відбійних роботах система корисна тим, що дозволяє знизити енергію ударів - це важливо при роботі з крихкими матеріалами і при наскрізному бурінні (щоб на виході не вийшло воронки). 

Реверс дозволяє використовувати перфоратор як шуруповерт. При заклинюванні бура допомагає його витягнути. Реверс встановлюють тільки на легких і середніх машинах. 

Корпус редуктора з пластику або металу. Для побутових моделей з невеликою потужністю переважно пластиковий корпус, оскільки його поверхня сильно не нагрівається, таким інструментом працювати комфортніше. Якщо ж потрібна машина для тривалої (хай і побутовий) експлуатації, необхідний інструмент з металевим корпусом. На відміну від дрилі, перфоратор при роботі виділяє багато тепла саме в редукторі, тому моделі з пластиковим редуктором придатні лише для роботи з частими перервами. У важких потужних моделей корпус редуктора доводиться робити в будь-якому випадку з металуоб захистити користувача від контакту з гарячим корпусом, зверху роблять другий із пластику. 

Компонування. Для легких і середніх машин SDS-Plus загальноприйнят
е компонування з горизонтальним розташуванням двигуна, як у дрилей. Для всіх машин SDS-Max і для важких SDS-Plus стандартне вертикальне розташування мотора. Принципових відмінностей компонування не дає. 

Рукоятки можуть бути такої ж форми і з таким же розташуванням, як у дрилів, але в ряді випадків вони інші. При виконанні відбійних робіт
  зручніше коли основна рукоятка розташована не знизу інструмента, а ззаду на одній осі з оснащенням. Такі рукоятки у всіх перфораторів з вертикальним розташуванням двигуна і у деяких з горизонтальним (наприклад у DWT з маркуванням «DSL»). У важких перфораторів з особливо сильним рівнем вібрацій застосовують амортизуючий підвіс задньої рукоятки.


                 

               

Категорія: Електроінструмент | Додав: Y69 (26.02.2010)
Переглядів: 2983 | Теги: Зенит, протон, перфоратор, sds, powertec, stern, відбійний молоток, ferm, DWT

Ремонт електроінструментів  Copyright eiservice © 2024 power tools repair  Використовуються технології uCoz  Ремонт электроинструментов
        Сервисные центры Каталог MyList.com.ua
        Localize.org.ua